🇹🇷ŞEHİT SERKAN HAS KÜTÜPHANESİ AÇILDI🇹🇷

🇹🇷Şırnak'ın Cizre ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Has'ın anısına ŞIRNAK - Gazipaşa İlkokulu - Ortaokulu'nda "ŞEHİT SERKAN HAS KÜTÜPHANESİ" açılmıştır.
🇹🇷Törene başta şehidimizin kıymetli ailesi olmak üzere, Vali Mehmet Aktaş,Vali Yarımcısı Tayfur Elbasan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Geliş, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Yüzbaşı Safa Doğmaz, Astsubay Kıdemli Çav. Ersoy Dağaşan ve şehidin birliğinden silah arkadaşları ile öğrenciler katıldı.
🇹🇷2015'te terör örgütünün çukur ve barikat terörüyle mücadele esnasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serkan Has'ın ismini ebedileştirmek için adına okulda açtığımız Yaşayan Şehit Kütüphanesi ile ilgili;
"Biz bugün rahat yaşayabiliyorsak, bu şehitlerimizin son nefesini bizim için vermelerinin sonucudur. Bunlar vatanımızın birliği ve bütünlüğü, milletimizin namusu, dinimiz, bayrağımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. Bizlere düşen onları hayırla, duayla yadetmek ve onların bu mirasına sımsıkı sarılmaktır. Burada yapılacak en önemli nokta da gençlerimize o şuuru, bu bilinci verebilmektir. O noktada çok değerli bir hizmet bu kütüphaneler. Şehidimize rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Bu eserin buraya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum."açıklamalarını yapan Sayın Valimize desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.
🇹🇷Proje Sorumlusu, İl Gönüllümüz Sn. Fadime Yıkılmaz Dağaşan'a ayrıca teşekkür ederiz.