sedatmekan

Şehit Sedat MEKAN Kütüphanesi

29 Nisan 2018 tarihinde Şırnak ili Besta İlçesi Kurt Dağı Üs Bölgesine teröristlerce yapılan güdümlü tanksavar silahlı saldırı sonucu ŞEHİT olan P. Onb. Sedat MEKAN adına TOKAT / Reşadiye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Yaşayan Şehit Kütüphanesi® açılmıştır.

serkanhas

Şehit Serkan HAS Kütüphanesi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Has’ın anısına ŞIRNAK – Gazipaşa İlkokulu – Ortaokulu’nda “ŞEHİT SERKAN HAS KÜTÜPHANESİ” açılmıştır.

gokhanpeker

Şehit Gökhan PEKER Kütüphanesi

31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak İli Şenoba ilçesinde helikopter kazası sonucu Şehit olan “Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker” adına TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) İdil İlçe Temsilciliği adresinde Yaşayan Şehit Kütüphanesi® FAALİYETE GEÇTİ.

farukserdar

Gazi Faruk SERDAR Kütüphanesi

26.05.2016 tarihinde terör örgütü mensuplarınca girilen çatışmada Gazi olan, Polis Özel Harekât Memuru Faruk Serdar’ın adını yaşatmak için Hacı Fettah Kadooğlu Anadolu Lisesinde “Polis Özel Harekât Memuru Faruk Serdar” kütüphanesi açılışı yapıldı.

gokhanbakir

Şehit Gökhan BAKIR Kütüphanesi

🇹🇷ŞEHİT J.Ast.Başçavuş GÖKHAN BAKIR Kütüphanesi Açıldı🇹🇷

Şırnak-Silopi Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Ortaokulu’nda ŞEHİT GÖKHAN BAKIR Yaşayan Şehit Kütüphanesi ®açılmıştır.
Şehidimizin mekanı cennet, ruhu şad olsun.
El Fatiha...

ibrahimkete

Şehit İbrahim KETE Kütüphanesi

🇹🇷Şehit İbrahim KETE Kütüphanesi AÇILDI🇹🇷

🇹🇷Şehit Çarşı ve Mahalle Bekçisi İbrahim KETE için ŞANLIURFA - Viranşehir Karatepe İlkokulu'nda Şehit İbrahim KETE Kütüphanesi açılmıştır.
🇹🇷Açılışımıza Şehidimizin kıymetli ailesi başta olmak üzere, Kaymakam Sn. Ömer Dereci, İl Emniyet Müdür Yr. Sn. Halil Atabey, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Kılıç Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ufuk Mustafa Süren, İlçe Jandarma Komutanı Sn. Ramazan Onur Can,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn Mehdi Turgut, İlçe Müftüsü Sn. Kamil Oktay, Viranşehir Karatepe Okul Müdürü Sn. Mustafa Erkeç, öğretmenlerimiz, Yaşayan Şehit Kütüphaneleri gönüllüleri ve tüm misafirlerimize katılımlarından ötürü çok teşekkür ediyoruz.
🇹🇷Aziz Şehidimizin mekanı cennet ruhu şad olsun. "Şehit İbrahim Kete Kütüphanesi" hayırlı uğurlu olsun. El Fatiha.

huseyinkoroc

Şehit Hüseyin KOROÇ Kütüphanesi

🇹🇷ŞEHİT Hüseyin KOROÇ KÜTÜPHANESİ AÇILDI🇹🇷

22.03.2017 tarihinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Bükülmez Jandarma Karakolunda vatani görevini yaparken şehit olan Piy. Er. Hüseyin KOROÇ adına, @yasayansehitkutuphaneleri ‘nin 47. Kütüphanesi ŞANLIURFA / Eyyübiye Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılmıştır. Şehidimizin mekanı cennet ruhu şad olsun. Hayırlı uğurlu olsun.
Koordinatörümüz Sayın Şakir Şahin ve tüm gönüllülerimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

mahmutmuchaitulgen

Şehit Mücahit ÜLGEN Kütüphanesi

🇹🇷Şehit Mahmut Mücahit ÜLGEN Kütüphanesi AÇILDI🇹🇷

🇹🇷Şehit P. Uzm. Onb. Mahmut Mücahit ÜLGEN için SİNOP Merkez Kabalı Ortaokulunda @yasayansehitkutuphaneleri açılmıştır.
Açılışımıza Şehidimizin kıymetli ailesi başta olmak üzere, Sinop Valisi Sn. Köksal Sakalar, Garnizon Komutanı J. Kıdemli Albay Sn. Halil Altıntaş, Milli Eğitim M.V. Sn. Davut Kaya, Belediye Başkan Yard. Sn. Hakan Sönmez, Sosyal Hizmetler II Müd. Sn. Melih Keleş, Kabalı Köyü Ortaokul Müdürü ve tüm öğretmenleri, Yaşayan Şehit Kütüphaneleri gönüllüleri ve tüm misafirlerimize katılımlarından ötürü çok teşekkür ediyoruz.
Sinop koordinatörümüz Sn. Esin TÜMER Hanımefendi'ye ayrıca tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.
🇹🇷Aziz Şehidimizin mekanı cennet ruhu şad olsun. Şehit “Mahmut Mücahit Ülgen Kütüphanesi” hayırlı olsun.

normallogo

Nitelik ve nicelik bakımından en zengin koleksiyona sahip Yaşayan Şehit Kütüphaneleri’ni açmak için siz bağışçılarımızın desteği ile yola çıktık.

İletişime Geç

Türkiye

 

Copyright 2020 Yaşayan Şehit Kütüphaneleri © Tüm Hakkı Saklıdır